Ziemia do paproci 5L
search
  • Ziemia do paproci 5L

Ziemia do paproci 5L

Specjalna ziemia do sadzenia i pielęgnacji większości paproci i paprotek w doniczkach. Zapewnia optymalne warunki do zdrowego rowoju i wzrostu zielonych roślin ozdobnych preferujących lekko kwaśne podłoże.

Ziemia Do Sukulentów i Kaktusów

Opakowanie: 5 litrów

Specjalna ziemia do sadzenia i pielęgnacji większości paproci i paprotek w doniczkach. Zapewnia optymalne warunki do zdrowego rozwoju i wzrostu zielonych roślin ozdobnych preferujących lekko kwaśne podłoże.

WARTOŚĆ pH 5-6

Wyjątkowa struktura ZIEMI DO PAPROCI gwarantuje odpowiedni przepływ powietrza, a także optymalne utrzymanie wody i składników pokarmowych w długim okresie uprawy.

ZASTOSOWANIE

Do uprawy większości paproci i paprotek, takich jak: nefrolepis wysoki, ciemnotka, adiantum, flebodium, dawalia, asplenium (zanokcica), łosie rogi, dzbanecznik oraz inne.

Do nasadzeń w doniczkach i kontenerach w domach, na tarasach i w oranżeriach.

SPOSÓB UŻYCIA

Najlepszym czasem na sadzenie jest wiosna. Produkt prasowany mechanicznie – przed użyciem zaleca się go rozluźnić i w miarę potrzeb, jeśli podłoże jest suche, nasączyć wodą. W dniu poprzedzającym przesadzanie trzeba obficie podlać roślinę.

Przesadzanie

Przygotowujemy czystą donicę z otworami odpływowymi – większą od bryły korzeniowej. Wsypujemy drenaż (np. keramzyt) na dno pojemnika, następnie częściowo uzupełniamy ZIEMIĄ DO PAPROCI. Wyjmujemy ostrożnie bryłę korzeniową. Obumarłe korzenie delikatnie usuwamy, poskręcane – rozluźniamy. Wkładamy roślinę (powinna rosnąć na tej samej głębokości) i wypełniamy doniczkę ZIEMIĄ DO PAPROCI do 2 cm poniżej krawędzi. Po przesadzeniu lekko ugniatamy ziemię i pierwszy raz obficie podlewamy. Zaleca się rozpoczęcie nawożenia po 3–4 tygodniach od przesadzenia.

SKŁAD

Torf, kora kompostowana, kompost zielony, perlit, glinka, piasek, nawóz, kreda.

WŁAŚCIWOŚCI

Zasolenie: < 2,5 g/l

Struktura: 0–20 mm

5908251750062
Nowy