COMPO SANA Podłoże do roślin wodnych 20 L
search
  • COMPO SANA Podłoże do roślin wodnych 20 L

COMPO SANA Podłoże do roślin wodnych 20 L

Podłoże do roślin wodnych

Podłoże do roślin wodnych

Objętnośc: 20L

COMPO SANA® unikalne podłoże do sadzenia roślin wodnych GLINKA i piasek kwarcowy zapobiegają wymywaniu podłoża naturalne związki humusowe hamują rozwój glonów Przeznaczone do wszystkich roślin wodnych uprawianych w stawach, oczkach wodnych lub innych zbiornikach. Zapewnia ono stabilną podstawę dla tych roślin oraz ułatwia adaptację po posadzeniu. Zaleca się sadzić rośliny wodne w specjalnych koszyczkach, które powstrzymują wymywanie podłoża oraz gwarantują prawidłowy rozwój systemu korzeniowego.

Podłoże specjalnie przygotowane do sadzenia roślin w oczkach wodnych. Zawiera naturalne związki humusowe, które wpływają na zahamowanie

rozwoju glonów w oczkach wodnych. GLINKA oraz dodatek piasku kwarcowego zapobiegają wymywaniu podłoża z pojemników.

ZALETY PRODUKTU

Drobnoziarnisty piasek zwiększający przepuszczalność i przewiewność gleby. Dodawany do podłoża chroni korzenie przed nadmiarem wilgoci. Minerały zawarte w glince zwiększają stabilność podłoża i zdolność magazynowania i stopniowego uwalniania składników pokarmowych i wody.

JAK PRZECHOWYWAĆ PODŁOŻE?

Podłoże należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Najlepiej umieścić je w suchym i zacienionym miejscu. Przechowywanie produktu w miejscu wilgotnym lub mocno nasłonecznionym może spowodować utratę składników pokarmowych i odpowiednich właściwości podłoża. Podłoże do upraw.

Wartość pH 5,0-6,5

Zasolenie (KCI)g/l<1,0 g/l

Surowce produkcyjne: torf wysoki, stopień rozkładu H3-H8, piasek, granulat glinki, wapno.

ZASTOSOWANIE:

do roślin wodnych, swobodnie pływających i podwodnych oraz roślinności nabrzeżnej (szuwarowej), błotnej i bagiennej hodowanej w oczkach wodnych i stawach. Nawożenie roślin należy przeprowadzić przy ich sadzeniu. Zalecamy długo działający nawóz w małych dawkach.

4008398119416
Nowy