Otoczaki

Otoczak to fragment minerału lub skały o rozmiarach frakcji żwirowej, wygładzony i zaokrąglony przez działanie wody. Podczas takiej obróbki następuje ujednolicenie jego kształtu oraz zmniejszenie wielkości. Otoczaki powstają najczęściej na bazie kwarcytów i piaskowców. Biorąc pod uwagę ich nietypowy i efektowny wygląd otoczaki mają bardzo szerokie zastosowanie jako materiał dekoracyjny i ogrodowy. Idealnie pasują do naszych przydomowych ogrodów, parków czy reprezentacyjnych skwerów. Podkreślają aranżację ogrodu stanowiąc estetyczny detal, który przyciąga uwagę.

Otoczaki

Aktywne filtry

19,00 zł

Włoski kamień dekoracyjny. Pokryty specjalną warstwą ochronną zapobiegającą nasiąkaniu.

Idealne do terrarium o wystroju kamiennym i skalistym, tworząc piękne tła, kryjówki, podłoża. Sprawdzi się również jako dekoracja wnętrza domu.

2,98 zł

Jest kamieniem niezwykle dekoracyjnym z rodziny otoczaków, kolor tęczy z lekko satynowym połyskiem. Nadaje nowoczesny styl każdemu otoczeniu sprawi że każda aranżacja z jego udziałem będzie niebanalna i dominująca nad całością. Pięknie wygląda na dnie akwarium. Szczególnie prezentuje się po impregnacji, która uwypukla naturalne pręgi występujące w kamieniu.

19,00 zł

Kamień o barwie niebieskiej z delikatnie szarymi przebarwieniami. Przepięknie mieni się w słońcu. W tym sezonie absolutny numer jeden w architekturze ogrodowej. Idealnie komponuje się w alejkach ogrodowych, skalniakach i oczkach wodnych. Idealny do zastosowania jako podłoże w akwarium.

2,80 zł

Jest kamieniem niezwykle dekoracyjnym z rodziny otoczaków, kolor zieleni przeplatany z szarością i lekko satynowym połyskiem. Nadaje nowoczesny styl każdemu otoczeniu sprawi że każda aranżacja z jego udziałem będzie niebanalna i dominująca nad całością. Pięknie wygląda na dnie akwarium. Szczególnie prezentuje się po impregnacji, która uwypukla naturalne pręgi występujące w kamieniu. Każda bryła jest unikalna, pozwala to na zaaranżowanie widowiskowych dekoracji, skalniaków czy oczek wodnych. Niezwykle elegancko wygląda jako wypełnienie koszów gabionowych.

7,50 zł

Otoczak, dzięki swojej charakterystycznej strukturze i szaro – brązowej, lekko połyskującej barwie, to idealny materiał, który niezwykle dobrze komponuje się z naturalnymi, ogrodowymi elementami, w szczególności drewnem i wszelkiego rodzaju gatunkami roślin.