Keramzyt

Keramzyt ma bardzo szerokie zastosowanie. Od budownictwa do ogrodu.Keramzyt zawiera minerały, w tym: illit, krzem, szczątki miki, szczątki kopalniane. To gustowna dekoracja we wnętrzach i na zewnątrz: zdobi donice, kwietniki czy tereny wystawowe.

Keramzyt

Aktywne filtry

46,00 zł

Jest to gotowa, sucha mieszanka do łatwego i szybkiego przygotowywania lekkiego betonu keramzytowego o wytrzymałości 5MPa. Możne być stosowany jako beton wyrównawczy i warstwa wykończeniowa, na lekkich warstwach wypełniających i wyrównujących, na wszystkich najczęściej spotykanych nośnych podłożach do wewnątrz jaki na zewnątrz budynków. Nie jest jednak zalecany do używania w konstrukcjach drewnianych.

43,00 zł

Jest to gotowa, sucha mieszanka do łatwego i szybkiego przygotowywania lekkiego betonu keramzytowego o wytrzymałości 2MPa. Możne być stosowany w miejscach o dużych nierównościach, na wszystkich najczęściej spotykanych nośnych podłożach, do wewnątrz jaki na zewnątrz budynków. Nie jest jednak zalecany do używania w konstrukcjach drewnianych.

Kruszywo ceramiczne zwane keramzytem wytwarza się przez wypalanie i rozprężanie trzeciorzędowych glinek w dużych piecach obrotowych. Po uplastycznieniu masy zostaje ona poddana spalaniu, a następnie uformowana w porowate kulki o niewielkiej masie. To właśnie niewielka masa jest jedną z największych zalet keramzytu, z którego udziałem powstają elementy wykończeniowe wnętrz, a nawet całe budynki. Osoby, które zdecydują się na wykorzystanie tego kruszywa podczas budowy, mogą być spokojne — suchego, ekologicznego materiały nie lubią grzyby, pleśń ani gryzonie.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z naszym asortymentem i wyboru kruszywa keramzytowego do swojej inwestycji. W razie pytań służymy fachową radą oraz wsparciem technicznym na każdym etapie realizacji zamówienia.