Kamienie ogrodowe i dekoracyjne

W: Kamień Na: Komentarz: 0 Trafienie: 338
Kamienie ogrodowe i dekoracyjne

Kamienie ogrodowe dostępne w sprzedaży

Jeśli szukasz akcentu dekoracyjnego do ogrodu bliskiego naturze, wart zwrócić uwagę, co proponuje rynek w kategorii kamieni ogrodowych. Wybór jest szeroki i w zależności od pomysłu, masz szansę na kupno pasującego żwiru, grysu, czy większych egzemplarzy.

Naturalność w ogrodzie

Panuje moda na usystematyzowane, utwardzane nawierzchnie, są jednak miejsca, gdzie warto postawić na luźno rozsypany drobny kamień, np. we fragmencie lasu, czy w kąciku do zabaw rekreacyjnych dla dzieci. Proponujemy żwir, tłuczeń i drobne otoczaki. Żwir to dobry produkt także na wysypanie przestrzeni przed tarasem, czy podjazdu. Cena to około 1zł/kg w workach pakowanych po kilka, czy kilkadziesiąt kilo. Wybierasz w zależności od obszaru, jaki chcesz wysypać takim kamieniem. To tanie rozwiązanie a rozmaitość faktur doskonale zlewa się z naturalnym otoczeniem. 

Kamień budowlany w ogrodzie

Nie jest powiedziane, że do stworzenia naturalnego krajobrazu potrzeba tylko naturalnie wyglądających kamieni. Bardzo często stare domostwa, ruiny, porastają rośliny i krzewy, dzikie kwiaty. Inspiracja z tego stanu rzeczy może zachęcić Cię do kupienia płyty budowlanej, płyty chodnikowej. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli masz w ogrodzie wniesienia. Kamień budowlany zatrzyma obsuwanie się skarpy a dodatkowo obsadzisz go zielenią, co stworzy charakter zdziczałego otoczenia. Podobnie płytę chodnikową możesz wkopać w trawnik lub posiać, czy ułożyć trawnik wokół niej. Powstanie wygodna, przyjemna dla oka trasa np. do mostka, czy oczka wodnego. Przykładowo płyta łupkowa to koszt ok. 40zł.

Ogródek skalny - marzenie ogrodnika

Większość działkowców marzy, by mieć w ogrodzie strefę, która sama rośnie, nie wymaga zbyt wiele pielęgnacji a przy tym tworzy efektowne kompozycje. Znane z babcinych ogródków rabaty kwiatowe wymagają ciągłej troski, zbierania części roślin na zimę do domu, czy ponownego obsadzania co miesiąc w ogródku. Alternatywą jest dobrze rozwiązany ogród skalny, który będzie charakterystycznym i przyciągającym uwagę miejscem nawet na małej przestrzeni. Efektownym rozwiązaniem jest murek skalny z łamanych kamieni, które zakupisz w centrach ogrodowych. Drugie rozwiązanie to skarpa, o której pisaliśmy już przy okazji płyt. Pozornie przypadkowo ułożone kamienie różnej wielkości to naturalny skalniak, mogący rozciągać się na duże połacie ogrodu. Kaskady i oczka, na które wykorzystasz otoczaki. Koszt to, jak w przypadku żwiru, około 1zł za kg. Żwir, grys i drobny otoczak to także dobry materiał dla ogrodu w wersji romantycznej. Nowoczesny ogród to taki, który łączy w ramach jednego, nawet małego obszarowo ogrodu w geometrycznych układach dwa kolory kamienia. Natura nie układa równo, człowiek może stworzyć regularne wzory, motywy, czy zaplanowane kształty na płaszczyźnie.

Komentarze

Zostaw komentarz

* Required field