Inspiracje ogrodowe Stone Garden – ogród w stylu angielskim

W: Akcesoria ogrodowe Na: Komentarz: 0 Trafienie: 411
Inspiracje ogrodowe Stone Garden – ogród w stylu angielskim

Inspiracje ogrodowe Stone Garden – ogród w stylu angielskim

Ogród w stylu angielskim podkreśla naturalne zalety krajobrazu, wśród którego jest stworzony. W tym ogrodzie układ roślin i kamieni ogrodowych sprawia wrażenie przypadkowości. Poniżej przedstawiamy charakterystykę stylu angielskiego w ogrodzie oraz pomysły na jego aranżację.

Cechy charakterystyczne ogrodu w stylu angielskim

Najważniejszą cechą ogrodów w stylu angielskim jest ich spójność z otoczeniem oraz naturalność. Charakterystyczna dla tego stylu asymetria widoczna jest przy nieregularnym układzie rabat, krętych ścieżek oraz wielu tajemniczych zakamarków. Brak prostych linii, kątów i regularnych kształtów sprawia, że wszystkie granice między roślinami ogrodowymi, nawierzchnią, trawnikiem powinny być płynne, malownicze i prowadzone po łukach. Romantyczny nastrój ogrodów w stylu angielskim pomagają budować również takie akcesoria ogrodnicze jak ławki lub altany. Należy jednak pamiętać, że to natura powinna dominować, dlatego najlepiej, jeśli pnącza będą pokrywać altany, a ławki znajdą się w miejscach zacisznych i zapewniających prywatność.

Jakie rośliny i kamienie ogrodowe wybrać?

Nawierzchnie w ogrodach w stylu angielskim powinny być naturalne – mogą być ziemne lub kamienne. Istotną częścią stylizacji ogrodu są również kamienie ogrodowe lub głazy naturalnie rozłożone, tak jakby leżały tam od wieków. Duże ogrody możemy podzielić murami oporowymi zbudowanymi z kamienia ogrodowego oraz obsadzić go pnączem. Możemy też wybudować strumyki, czoka wodne czy kaskady, które będą współgrać z naturalnym krajobrazem ogrodu. W angielskich ogrodach królują róże rabatowe i pnące oraz drzewa i krzewy o naturalnym pokroju. Rośliny pnące porastają często murki, altany, a także ściany domu. Przy tworzeniu rabat najczęściej wykorzystuje rośliny ogrodowe o stonowanej palecie barw jak biel, róż, fiolet i błękit. Zielony, naturalny i romantyczny – taki właśnie jest ogród w stylu angielskim. Jeśli cenimy sobie odpoczynek w naturalnym krajobrazie zbliżonym do natury, pełnym tajemniczych zakątków, to z pewnością ogród w stylu angielskim spełni nasze wymagania.

Komentarze

Zostaw komentarz

* Required field