Donice w ogrodzie - znasz ich potencjał?

W: Root Na: Komentarz: 0 Trafienie: 524
Donice w ogrodzie - znasz ich potencjał?

Planowanie ogrodu powinno uwzględniać potrzeby użytkowników zielonej przestrzeni. Dla roślin ważne będą stworzone warunki glebowe i usytuowanie ogrodu. Do uzyskania optymalnych warunków posłużą donice...

Planowanie ogrodu powinno uwzględniać potrzeby użytkowników zielonej przestrzeni. Dla roślin ważne będą stworzone warunki glebowe i usytuowanie ogrodu. Do uzyskania optymalnych warunków posłużą donice...

Warunki glebowe w donicach ogrodowych

Osobny pojemnik dla danej rośliny umożliwia jej usytuowanie w miejscu, gdzie wsadzona do ziemi mogłaby nie rosnąc np. z powodu nadmiernego zakwaszenia. W centrum ogrodowym zakupisz bez problemu potrzebne podłoże - ziemię ogrodniczą o odpowiednim dla danej rośliny pH.

Usytuowanie ogrodu

To nic innego, jak jego nasłonecznienie - jeden z ważniejszych wymogów, jakie stawiają przed hodowcą roślin y. Możesz zaobserwować samodzielnie latem i zimą, jaka jest droga słońca na twojej działce. Wówczas dopasujesz gatunki i posadzisz je w donicach ogrodowych. Te natomiast mogą stać w kwietnikach, być powieszone na elewacji, czy stać na schodach lub między innymi roślinami posadzonymi w ziemi.

Krzewy w donicach ogrodowych

Donice i doniczki ogrodowe dają wiele możliwości aranżacji. Doskonale pasują do nich krzewy, m.in. iglaki. Pomaga to stworzyć przestrzenna kompozycje, rośliny są postawione wyżej, nie rozrastają się na jednej wysokości. Podłużne koryto postawisz tuz pod elewacja budynku. Natomiast mniejsze doniczki ustawisz nawet jedną na druga tworząc atrakcyjny klomb.

Jakie donice ogrodowe wybierać?

Wszystkich praktycznych rad udzielą specjaliści z centrum ogrodowego. Odpowiednia doniczka ogrodowa powinna pasować do wysokości rośliny, ale i komponować się z resztą ogrodu. Warto zwrócić uwagę na kształt donicy ogrodowej. Gdy będzie lekko zawinięta u góry a korzenie np. krzewu się rozrosną, by przesadzić roślinę, trzeba będzie rozbić doniczkę. Kupując donicę o kształcie koryta, weź pod uwagę, że po nasypaniu do niej podłoża i ziemi, będzie zbyt ciężka, aby ją przestawiać. Dobrze przemyśl miejsce na duże koryto w ogrodzie. Możesz poukładać koryta i korytka bez wypełnienia. Następnego dnia zobaczysz, czy wybrana kompozycja Ci pasuje, czy chcesz coś zmienić. Po podjęciu decyzji możesz nasypać ziemi do pojemników.

Małe doniczki ogrodowe

To grupa asortymentu ogrodowego dająca nieskończone możliwości wyboru. Rozmaite wielkości, kształty i kolory, pozwalają stworzyć to, co podpowiada wyobraźnia. Małe doniczki najlepiej dobierać pod ulubione rośliny. Możesz je poustawiać analogicznie do kompozycji z koryt. Możesz tez powiesić na ścianie balkonowej, czy elewacji domu. W małym ogrodzie wiszące doniczki ogrodowe pozwalają powiększyć ogród. Na ścianie może rosnąc np. zielnik. Rośliny, ogród lub balkon oraz doniczki ogrodowe to podstawowe elementy pozwalające urządzić piękny kącik do odpoczynku, mieć w pobliżu ulubione zioła, czy tuż pod nosem - wąchać ukochane zapachy. Nic, tylko wybrać odpowiednie donice ogrodowe!

Komentarze

Zostaw komentarz

* Required field

Zapisz się do naszego newslettera

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.