Donice tarasowe - sprytne przedłużenie ogrodu

W: Akcesoria ogrodowe Na: Komentarz: 0 Trafienie: 178
Donice tarasowe - sprytne przedłużenie ogrodu

Taras łączy dom z przestrzenią zewnętrzną. Jest znacznie większy niż balkon, dzięki czemu można na nim zorganizować kilka stref oraz poustawiać donice tarasowe. Podpowiadamy krok po kroku, co zrobić by było pięknie!

Jak zaplanować ogród na tarasie?

Jak w przypadku planowania każdej przestrzeni, także i w tym przypadku zmierz powierzchnie, jaką masz do dyspozycji. Narysuj usytuowanie mebli ogrodowych. Możesz to od razu wykonać w rzeczywistości, jeśli dysponujesz stolikiem, krzesłami, czy fotelami. Jesteś na etapie dekorowania. Jeśli przewidujesz aktywne życie towarzyskie, zwróć uwagę na to, by donice tarasowe nie zawadzały podczas przemieszczania się gości w czasie ogrodowego party. Uwzględnij z jakiej strony świata jest Twój ogród i na tej podstawie dobierz rośliny lubiące dany charakter stanowiska. Pamiętaj przy tym, że np. róże nie lubią być potrącane, więc lepiej nie stawiać donic z nimi przy ciągu komunikacyjnym. Do tego mają kolce, które mogą ranić np. dzieci. Są gatunki podrażniające skórę, choćby wilczomlecze.

Ogrodzenie z donic tarasowych

Jeśli Twój taras jest ograniczony przezroczystymi przegrodami, czy nie ma ich w ogóle, rząd donic tarasowych sprawdzi się znakomicie jako odpowiednik klasycznego żywopłotu. Wewnątrz zbudujesz niesamowity nastrój zielonej, czy też kolorowej osłony. W analogiczny sposób podzielisz taras. Ustawiając donice w narożnikach przestrzeni w skupisku, w centrum tarasu uzyskasz plan koła, wygodny i praktyczny obszar do odpoczynku, czy podejmowania gości.

Donice tarasowe - czym się charakteryzują?

Prawda jest taka, że na tarasie postawisz każdą donicę i doniczkę, która jest odporna na warunki zewnętrze. Jednak hitem ostatnich sezonów są donice betonowe. Szczególną uwagę zwróć na mrozoodporność, na to by w pojemniku było miejsce na odpowiednie warstwy podłożona. Uwzględnij ostateczną planowaną wielkość roślin i donic, by wraz z rozwojem przestrzeni zielonej, nie okazało się, że plan jest nieproporcjonalny. Donice tarasowe dobierzesz z bogatej oferty donic balkonowych. Taras, jako przestrzeń większa od balkonu, daje Ci możliwość wybierania dużo większych pojemników, by np. posadzić małe drzewa. W donicach tarasowych zorganizujesz także małe ogródki, różnokolorowe rabaty. Wybierając mniejsze pojemniki, ułożysz kompozycję lub poustawiasz jeden na drugim tworząc atrakcyjną wizualnie wieżę. Istotna uwaga jest fakt, że większość pojemników wymaga odizolowania od podłoża, dlatego możesz postawić je na specjalnych nóżkach, podstawkach a nawet cegłach, jeśli dobrze skomponują się z Twoim projektem tarasu.

Komentarze

Zostaw komentarz

* Required field